AküMAX Nedir?

Akülerde zamanla sülfatlaşma dediğimiz kronik bir ariza oluşmaktadır.Sülfatlaşma basit bir anlatimla çaydanligin tabanında oluşan kireç gibidir.Akülerin plakalarına yapışır plakayı sertleştirir ve akım tutmayı engeller.Bu durumu önceden önlemek mümkün değil ancak oluşan sülfatlaşmayi daha kolay ve düşük bir maliyetle gidermek mümkündür.

Bizim yöntemimiz elektro kimyasal bir çözümdür.Aküler şarj esnasında iken AKÜMAX özel solusyonumuzu her bir hücreye belli bir ölçüde zerk ettigimizde anında bir reaksiyon başlar ve özellikle pozitif kutupta oluşan sülfatlaşmayı çözene kadar devam eder.Bu esnada oluşacak ısı değerlerinide takip ediyoruz ve kritik sıcaklık eşiğine gelmesini önlüyoruz.Gerektiginde aküyü dinlendiriyoruz.Sülfatlaşma giderildiğinde akü daha kısa sürede şarj olacak ve daha uzun sürelerde deşar olacak uzun süre şarj ihtiyacı olmadan hizmet verecektir.Bu arada Sülfatlaşmayı akü içinde deşarj esnasinda her iki plakaya birden giden ve kurşun sülfat oluşumuna sebep olan reaksiyon ile karıştırılmamalıdır.

      Normal şartlarda akülerdeki sülfatlaşmaları çözmek için akü bakım firmaları aküleri kendi atölyelerine getirerek uzun uğraşılar sonucunda hücre başına yüksek voltaj vererek hücreleri kaynatırlar. Bu sorunu çözmeye çalışırlar.Ancak bu yöntemle hem süre çok uzuyor hemde çoğu zaman yüzde yüz başarı sağlanamıyor.

Biz bu uygulamayı ekseriyet yerinde yapıyoruz. Aküleri taşımıyoruz ve işletmenin işini aksatmıyoruz.Ancak burada bir parantez açmak gerekir aküler uzun sure susuz kalmış aşırı sarjdan plakaları zarar görmüş aşırı yaşlı ve yıpranmış artık hurda haline gelmiş akülere bir işlem yapmiyoruz.AKUMAX uygulamadan önce 3 saat hizmet veren bir akü uygulamadan sonra 5 - 6 saat hizmet vermeye başlıyor ve bu kapasite artışına biz 1 YIL GARANTİ VERİYORUZ(standart kullanım koşullarında). Onlarca kurumsal firmalara bu konuda hizmetler verdik ve müthiş olumlu geri dönüşler aldık.Türkiyede her bölgeye hizmet veriyoruz. Özellikle yerinde çözümler üretiyor olmamız bizi rekabette bir kaç adım ileriye atıyor.

Elektirikli forkliftlerin dizel olanlarina göre yoğun çalışan bir işletmedeki karlılığı 1/10 dur. Yani dizele göre on kat daha tasarruflu olduğu dikkate alındığında AKÜMAX PROSESLERİ nin ne kadar önemli ve değerli olduğunu anlatmaya gerek yoktur.

AKÜMAX AİLESİ